Norvegų kalbos kursai

Kaip išmokti kalbėti norvegiškai?

Norime su jumis pasidalinti keliais patarimais, kaip lengvai, greitai ir su didžiuliu malonumu išmokti norvegų kalbą. Turbūt nerasime tokių, kurie nori mokytis ilgai ir nuobodžiai? :)

Bet pirmiausiai siūlome įsidėmėti MES VISI GALIME IŠMOKTI NORVEGŲ KALBĄ. Jei skaitote šį tekstą, vadinasi, kalbate lietuviškai, o tai yra tikrų tikriausias įrodymas, kad galite išmokti ir dar vieną. Vadovaukitės šiais patarimais ir nė nepastebėsite, kaip greitai galėsite visus nustebinti savo norvegų kalbos žiniomis.

Venkite gramatikos

Kai imamės naujos veiklos, kad ir kas tai bebūtų: darbas, pomėgis ar studijos, norime kuo greičiau viską suprasti. Tą patį darome ir pradėję mokytis užsienio kalbos - iš karto norime žinoti, kodėl žodis rašomas vienaip, o ne kitaip, ir panašiai. Tai jokiu būdu nereiškia, kad nereikia mokytis gramatikos. Taisyklės yra reikalingos, bet jas galime išmokti ir vėliau. Pirmiausiai stenkitės klausytis ir atkartoti.

Klausykite

Pratinkite savo ausis prie norvegų kalbos. Stenkitės kuo daugiau girdėti gyvos kalbos. Klausykite įvairių radijo programų. Dar vienas labai smagus būdas mokytis — klausytis norvegiškos muzikos. Taip ne tik išmoksite geriau suprasti kalbą, bet ir priprasite prie jos skambesio.

Žiūrėkite filmus

Filmų žiūrėjimas originalo kalba padeda išmokti naujų žodžių. Stenkitės filmus žiūrėti su norvegiškais subtitrais. Tokiu atveju, visada žinosite, ką kalba aktorius, o filmo kontekstas padės suprasti, ką reiškia nežinomi žodžiai ar frazės. Bet tai dar ne viskas - filmų žiūrėjimas mus supažindina su Norvegijos kultūra, žmonių gyvenimo ir bendravimo įpročiais.

Būkite praktiški

Pasinaudokite kiekviena proga praktiškai pritaikyti savo norvegų kalbos žinias. Pavyzdžiui, norite išmokti pamoką apie skaičius — keliaukite į parduotuvę. Kai į pirkinių krepšelį dėsite tris obuolius, sau garsiai pasakykite: tre (liet. trys). Norite išmokti mėnesius ar savaitės dienas — planuokite savo darbotvarkę. Kai į kalendorių rašysite, kad penktadienį keliaujate su draugais į kiną, sau garsiai ištarkite: fredag (liet. penktadienis).

Susiraskite mokymosi draugą

Jūsų geriausias draugas, o gal mama, taip pat kaip ir jūs, svajoja išmokti kalbėti norvegiškai? Išmokykite juos pasisveikinti, paklausti, kiek valandų, ar suskaičiuoti iki 10. Arba dar geriau — pakvieskite prisijungti prie ManoNorvegu.lt ir mokykitės visi kartu. Mokytis drauge su kitais yra ne tik labai smagu, bet ir naudinga. Dalindamiesi savo žiniomis, geriname kalbėjimo įgūdžius.

Žodžių žaidimas

Turbūt nesutiksime nei vieno, kuris nebūtų nors kartą sau pasižadėjęs kasdien išmokti po 10 naujų žodžių. Visi puikiai žinome, kuo tai baigiasi :) Bėda ta, kad ryžto ir motyvacijos pakanka savaitei kitai. Pirmiausia tai yra nuobodu, o antriausia — neprisimename nė pusės užsirašytų žodžių. Kodėl? Nes nuolat jų nevartojame. Greitai ir visam laikui išmokstame tik tuos žodžius, kurie mums nuolat apie save primena. Tad griebkite krūvą lipnių lapelių ir norvegiškai pavadinkite daiktus savo namuose ar biure. Tegul jūsų spintoje kabo skjorter (liet. marškiniai), o ant stalo puikuojasi blomster (liet. gėlės).

Pasidarykite garso įrašą

Žinoti žodį yra vieną, o mokėti teisingai jį ištarti — visai kas kitą. Dažnai neteisingai tariame žodžius vien todėl, kad savęs negirdime. Siūlome pasidaryti garso įrašą, kuriame jūs žodžius tariate norvegiškai. Tam puikiausiai tinka jūsų mobilusis telefonas. Norvegų pamokas įgarsina tikras norvegas, todėl visada galėsite patikrinti, ar pasakėte teisingai. Taip po truputį išmoksite kalbėti taisyklingai.


Norite išmokti norvegų kalbą?

Pirkti pamokas


Norvegų kalbos pamokos

Komentarai
 • Ziviliux prieš 2 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  Pamokos labai idomios, nes mokausiu visko: zodziu, skaitymo, klausymo, kalbejimo ir rasymo. Puiku :)
 • Olesiakazuriene3 prieš 3 mėnesius pamokoje A1 kalbos lygio nustatymo testas parašė:
  super
 • Dale12346 prieš 4 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  Sveiki, Kodel klausymas ivertintas tik 87% ir 83%?
 • Aberlinske prieš 5 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  Labai patinka mokytis, labai taikliai sudetas mokymosi kursas,rekomenduoju
 • Danius A prieš 7 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  tikrinu
 • Alinacini prieš 9 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  Hei.Eg heter Alina
 • Vykinta M prieš 9 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  jeg kommer fra Litauen, jeg bur pa kretinga. jeg snakker russisk og litt englesk. Jeg liker a lese a spise pa tv. Hvor kommer du fra? Hvem liker deg? Hva liker du a gjore?
 • Aurio prieš 10 mėnesių pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  Aciu uz idomias pamokeles taip pat patiko mokymosi vertinimas. Sekmes! :)
 • Bogdanaviciute.diana prieš 11 mėnesių pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  Nesitikėjau, kad neblogai moku
 • Aiste.aiste prieš 11 mėnesių pamokoje Jeg har en stor familie parašė:
  Sveiki, neveikia pamokų įgarsinimas. Kol naudojau bandomąją versiją viskas buvo gerai, o nusipirkus visą paketą, nei vienoje pamokoje negaliu klausyti įrašų