Norvegų kalbos kursai


Testai


A1 kalbos lygio nustatymo testas

B1 kalbos lygio nustatymo testas


A1 lygis


1. Hei! Hva heter du? Labas! Koks tavo vardas? Prisistatymas. Pagrindinės gramatikos taisyklės - asmeniniai įvardžiai, kaip sudaryti teigiamą ir neigiamą sakinį, taisyklinga žodžių tvarka.


2. Verden rundt. Land og yrker. Aplink pasaulį. Šalys ir profesijos. Šnekėsime apie profesijas, kalbas ir šalis. Išmoksime prisistatyti, bet ir sužinoti, kuo dirba pašnekovas.


3. Jeg har en stor familie Aš turiu didelę šeimą. Daiktavardis ir jo gimines. Aptarsime, kada vartojame jo žymimąją ir nežymimąją formas.


4. God morgen! Labas rytas! Išmoksime pagrindinių dienos valgių, maisto produktų pavadinimus, keliausime apsipirkti į parduotuvę. Skaičiai.


5. Hva koster billetten? Kiek kainuoja bilietas? Šią pamoką išmoksime savaitės dienų pavadinimų, modalinių veiksmažodžių, sužinosime hver ir hvert skirtumą.


6. På kjøpesenteret Prekybos centre. Spalvos, kvapai, skoniai – būdvardis – adjektiv.


7. Hvor ligger Litauen? Kur yra Lietuva? Išmokime papasakoti ir paklausti apie gimtąją šalį, orą, nacionalinius patiekalus. Formuoti taisyklingus sakinius mums pravers nauja gramatinė tema - S-genitiv - (daiktavardžio kilmininkas).


8. En vanlig dag Įprasta diena. Šioje pamokoje toliau praktikuosimės sudarydami sakinius, kurie prasideda ne veiksniu. Išmoksime taisyklingai pateikti veiksmų seką: ką veikėme pirmiausiai, vėliau ir paskiausiai, mange ir mye skirtumą.


9. Hvor bor du? Kur tu gyveni? Išmoksime prieveiksmius – adverb. Jie suteikia norvegų kalbai išraiškingumo ir prasmės niuansų.


10. Nora i banken og på postkontoret Nora banke ir pašte. Dešimtą pamokėlę išmoksime, kaip elgtis kasdienėse praktiškose situacijose banke ir pašte. Mokomės jungtukus.


11. Det regner! Lyja! Posakiai apie orą. Šioje pamokoje išmoksime det-setninger. Tai tipiška norvegiška sakinio konstrukcija, dažniausiai naudojama pristatant naują informaciją.


12. Når begynner filmen? Kada prasideda filmas? Šiandieną kalbėsime apie televizijos laidas ir mokysimės valandas.


13. Jeg er syk Aš sergu. Kibsime į vietos prielinksnius; išmoksime pasakyti, kur daiktas ar žmogus yra ar juda kito objekto atžvilgiu. Gausus žodynas pravers Jums sunegalavus, skambinant ar lankantis pas gydytoją.


14. Hva gjorde du i går? Ką veikei vakar? Išmoksime būtojo preteritum laiko bei dažnai su juo vartojamas laiko aplinkybes.


15. På restaurant Restorane. Siekdami taisyklingai išreikšti savo ateities ketinimus (pavyzdžiui, apsilankyti restorane ir užsisakyti mėgstamą patiekalą), išmoksime paprastąjį būsimąjį laiką.


16. Har du ryddet leiligheten? Ar sutvarkei butą? Šią pamoką išmoksime daug buitinių posakių, susijusių su namų tvarkymu. Naujoji gramatinė tema – presens perfektum laikas.


17. En grensepassering. På hotellet. Sienos kirtimas. Viešbutyje. Išmoksime naudingų frazių, kurių gali prireikti kertant Skandinavijos šalių sienas. Be to, užsisakinėsime kambarį viešbutyje. Gramatinėje dalyje susipažinsime su refleksive pronomen ir refleksive verb.


18. Kan du anbefale en pålitelig barnevakt? Ar gali rekomenduoti patikimą auklę? Aštuoniolikta pamoka apie vaikus ir jų tėvelius, ieškančius auklės. Išmokę naująją gramatinę temą - eiendomspronomen – galėsite norvegiškai pasakyti, kas kam priklauso.


19. Hvor finner jeg en internettkafé? Kur rasiu interneto kavinę? Išmoksime užsipilti degalų ir visu greičiu nersime į informacinių technologijų pasaulį. Gramatinėje dalyje sužinosime, kaip sudaroma liepiamoji nuosaką imperativ.


20. En fartsbot Bauda už greičio viršijimą. Naujų žodžių atsargas pagausinsime automobiliniais posakiais bei sužinosime, koks leistinas saugus greitis Norvegijos keliuose.


A2 lygis


21. Høytider og tradisjoner Šventės ir tradicijos. Svarbiausios kalendorinės šventės, tradicijos bei kelintiniai skaitvardžiai.


22. Høytider og tradisjoner II Šventės ir tradicijos II. Kalbame apie svarbiausias nekalendorines šventes, tradicijas ir studijuojame asmeninių įvardžių objektines formas.


23. Skiglede Slidinėjimo džiaugsmas. Šią pamoką mes slidinėjame, nuomojamės įrangą ir mokomės laipsniuoti būdvardžius.


24. Hvor mye vet du om Norge? Ar daug žinai apie Norvegiją? Šią pamoką kalbame apie Norvegijos geografinę padėtį, administracinį padalijimą, tautines mažumas, gamtinius išteklius. Išmoksime Å TRO – Å SYNES – Å MENE – Å TENKE vartosenos ypatumus.


25. Førstedaten Pirmasis pasimatymas. Pažadame: jei gerai įsisavinsite visus naujus žodžius, drąsiai galėsite eiti į pasimatymą su norvegu ar norvege :) Gramatinėje dalyje nagrinėsime, kuomet į klausimą teigiamai atsakome ja, o kada – jo bei išmoksime vær så god ir vær så snill vartojimo atvejus.


26. I skjønnhetssalongen Grožio salone. Šiandieną išmoksime daugybės grožio procedūrų pavadinimų bei išnagrinėsime som setninger.


27. Typisk norsk Tipiškai norvegiška. Atrinkome 6 dalykus, kurie, mūsų nuomone, labiausiai siejasi su Norvegija. Tikimės, kad gerai įsisavinsite naują gramatinę temą - nežymimųjų įvardžių noen ir noe vartojimą.


28. Høflighetsfraser i hverdagen Mandagumo frazės kasdieniame gyvenime. Nagrinėsime både - og, enten – eller, verken – eller jungtukų vartosenos ypatumus ir gilinamės į specifinius norvegiškus mandagumo posakius, kuriais išreiškiame padėką ir atsakome.


29. Jobbsøking Darbo paieška. Prasideda pamokų ciklas, skirtas darbo paieškai ir su ja susijusiomis temomis. Gramatinėje dalyje nagrinėjame pasyviąsias veiksmažodžių formas.


30. Jobbsøknad Paraiška dėl darbo (motyvacinis laiškas). Rasite ir išnagrinėtą šio dokumento pavyzdį. Gramatinėje dalyje jūsų dėmesio laukia bestemt form av adjektivet - žymimoji būdvardžio forma.


B1 lygis


31. Et jobbintervju Pokalbis dėl darbo. Klausymo dalyje išgirsite naudingų patarimų, kaip sėkmingai pasiruošti darbo pokalbiui. Nauja gramatikos tema - ubestemte pronomen (nežymimieji įvardžiai).


32. Familiebudsjett og sparevaner Šeimos biudžetas ir taupymo įpročiai. Sąskaitų apmokėjimas, paskolos, taupymas – aktuali ir svarbi tema kiekvienoje šeimoje. Gramatinė tema: kada sakyti da, kada – når?


33. Telefon-etikette Telefoninių pokalbių etiketas. Gramatinėje dalyje nagrinėjame parodomuosius įvardžius – påpekende (demonstrative) pronomen.


34. Hurra, jeg fikk fisk! Šiandieną kalbame apie žvejybą! Gramatinėje dalyje nagrinėsime ištiktukus, jaustukus – juk jie būtini sėkmingoje žvejyboje: hurra, jeg fikk fisk!


35. Matlaging og oppskrifter. Išraiškingas žodynas ir gardžios norvegiškos žuvienės receptas . Gramatinėje skiltyje kimbame į pirmą laiko posakių dalį – uttrykk for tid, išmoksime for...siden bei i vartoseną.


36. Kjæledyr, husdyr og ville dyr. Šioje pamokoje gausiname faunos žodyną. Gramatinėje skiltyje nagrinėjame antrąją laiko posakių dalį – uttrykk for tid, išmoksime om, (ikke)... på, til vartoseną bei laiko posakius be preposisjoner.


37. Skatt i Norge. Selvangivelse. Pateikiame glaustą Norvegijos mokesčių sistemos apžvalgą, aiškinamės, kas yra selvangivelse. Gramatinėje dalyje kalbame apie preposisjonsbruk – prielinksnių vartojimą.


38. Kollektivtraffik. Pamokoje mokomės viešojo transporto priemonių pavadinimus, aiškinamės, kokios kainos važiuojant viešuoju transportu Norvegijoje ir nagrinėjame naują temą - preteritum perfektum (arba - pluskvamperfektum) laiką.


39. Hvilken hobby har du? Mėgstami užsiėmimai. Gramatinėje dalyje nagrinėjame trumpinius– forkortelser.


40. Ferie i Norge. Šioje pamokoje mokomės taisyklingai vartoti hver, all, hel. Pamokos tema nuteikia optimistiškai – įveikus visas 40 pamokų pats laikas planuoti atostogas ar išvyką į vieną gražiausių pasaulio kampelių – Norvegiją!


Norvegų kalbos pamokos

  |  A2 lygis
  |  B1 lygis
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10
Lygio nustatymo testai:
A1
B1

Sužinokite, ką išmoksite


Komentarai
 • Ziviliux prieš 16 dienų pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  Pamokos labai idomios, nes mokausiu visko: zodziu, skaitymo, klausymo, kalbejimo ir rasymo. Puiku :)
 • Olesiakazuriene3 prieš 2 mėnesius pamokoje A1 kalbos lygio nustatymo testas parašė:
  super
 • Dale12346 prieš 3 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  Sveiki, Kodel klausymas ivertintas tik 87% ir 83%?
 • Aberlinske prieš 3 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  Labai patinka mokytis, labai taikliai sudetas mokymosi kursas,rekomenduoju
 • Danius A prieš 5 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  tikrinu
 • Alinacini prieš 7 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  Hei.Eg heter Alina
 • Vykinta M prieš 7 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  jeg kommer fra Litauen, jeg bur pa kretinga. jeg snakker russisk og litt englesk. Jeg liker a lese a spise pa tv. Hvor kommer du fra? Hvem liker deg? Hva liker du a gjore?
 • Aurio prieš 8 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  Aciu uz idomias pamokeles taip pat patiko mokymosi vertinimas. Sekmes! :)
 • Bogdanaviciute.diana prieš 9 mėnesius pamokoje Hei! Hva heter du? parašė:
  Nesitikėjau, kad neblogai moku
 • Aiste.aiste prieš 9 mėnesius pamokoje Jeg har en stor familie parašė:
  Sveiki, neveikia pamokų įgarsinimas. Kol naudojau bandomąją versiją viskas buvo gerai, o nusipirkus visą paketą, nei vienoje pamokoje negaliu klausyti įrašų